مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار گردید. 1398/04/03


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، ماموستا حسین حسینی عصر امروز در مراسم معرفی رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز بیان کرد: انسان بر اساس موازین الهی و دین مبین اسلام بایستی عملکردی از خود باقی بگذارد که مورد رضای خداوند و تحسین مردم باشد.
  
 
وی افزود: هر وقت فردی مسئولیتی را عهده‌دار می‌شود، باید بتواند با اخلاص خدمت کند تا موردعنایت باری‌تعالی قرار گیرد زیرا این عنایت و رضایت الهی برای هر مسئولی اجر اخروی دارد.
 
در ادامه این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز، با قدردانی از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برای مشارکت و ایفای نقش در مسائل علمی، پژوهشی در راستای توسعه استان و شهرستان سقز گفت: دانشگاه مهد تولید علم، دانش و ارتقای خرد و آگاهی است.
 
 
کامیل کریمیان افزود: بر اساس شعار امسال «رونق تولید» دانشگاه‌ها باید به‌دنبال تولید دانش و ایده نو باشند و انتظار بر این است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز در اینباره پیش‌قراول باشد.
 
وی ابراز امیدواری کرد: محققان، دانشگاهیان و اندیشمندان ایرانی بتوانند قله‌های رفیع علمی را فتح و ایران اسلامی را در حوزه علم و دانش،  بیش‌ازپیش به جهانیان ثابت کنند.
 
 
در ادامه دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان، با تأکید بر استفاده از خلاقیت، تفکر و ظرفیت نیروهای جوان در بخش مدیریت ابراز کرد: آفت‌هایی همچون سوء مدیریت، بی‌توجهی به مخاطب، خودبینی و غرور و عدم داشتن برنامه جامع، یک مجموعه را به حاشیه می‌کشاند و دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با پشتوانه مردم و مسئولین شهرستان و استان و درایت مدیران خود توانسته از گزند این آفت‌ها  دور بماند.
 
محسن پیشوایی علوی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز یکی از برجسته‌ترین واحدهای دانشگاهی استانی و منطقه است و امید است با مدیریت جدید به دنبال رفع کمبودها رفته و بر اساس برنامه‌های جامع تدوین‌شده بتواند قدرت خود را درزمینهٔ ترویج علم و پژوهش دانش‌بنیان تقویت کند.
 
 
 
سپس مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان کردستان، با تشکر از رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز و تبریک به رئیس جدید این دانشگاه با تأکید بر اینکه؛ استفاده از افراد بومی برای پست مدیریت ارگان‌ها وادارات یکی از مهم‌ترین ابزار توسعه و پویایی ادارات است و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند:«عده‌ای هنوز به این باور نرسیده‌اند که جوانان هم می‌توانند سکان هدایت این کشور و مدیریت را دست بگیرند، عده‌ای هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که مدیریت کشور با جوانان هم امکان‌پذیر است.» ابراز کرد: ظرفیت نیروی انسانی جوان و صاحب ایده بایستی در مدیریت  مورداستفاده قرار گیرد.
 
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید طاهری افزود: این موضوع در راستای بیانات مقام معظم رهبری است، که سکان مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز از یک مدیر جوان به مدیر جوان دیگری سپرده می‌شود.
 
وی یادآور شد: انتظار بر این است محمد وارعی به‌عنوان رئیس جدید این واحد دانشگاهی بتواند در رسیدن به اهداف نهایی که همان توسعه علمی و پژوهشی و ارتقای سطح علمی جامعه است، امور دانشگاه را مدیریت کند.
 
 
در ادامه رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز گفت: خدای منان را سپاسگزارم که در این مدت  توانستم تا حد توان به اهدافی که برای پیشرفت دانشگاه مدنظرم بود نائل آیم.
 
کیوان شافعی با تشکر از همکاری تمامی اعضای خانواده دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز بیان کرد: هر آنچه در این مدت انجام شد در سایه لطف خداوند بود.
 
وی با بیان علت استعفای خود، گزارشی از اقدامات انجام‌شده در طول دوره مسئولیتش را ارائه و اضافه کرد: حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل چهارم و دانش‌بنیان جهت‌گیری کلی برنامه‌های دانشگاه بوده و خواهد بود.
 
شافعی افزود: امروز یکی از اعضای هیئت‌علمی این واحد دانشگاهی(محمد وارعی) به‌عنوان رئیس این دانشگاه انتخاب‌شدند که مایه مباهات و خرسندی است.
 
 
در ادامه رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با خیر مقدم به تمام حاضران در مراسم و تشریح عملکرد مثبت رئیس سابق این دانشگاه گفت: وظیفه خود را تلاش برای پیشرفت دانشگاه با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب و بر اساس اسناد بالادستی نظام می‌دانم.
  
محمد وارعی افزود: هدف نهایی مدیریت جدید این است؛ که با همکاری اعضای هیئت‌علمی و کارکنان دانشگاه بتوان این دانشگاه را ازلحاظ آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، دانشجویی و مالی به سطح بالاتری ارتقا داده و به جایگاه بهتری رساند.
 
به گزارش آنا، مراسم مراسم تکریم و معارفه رؤسای سابق و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با حضور محسن پیشوایی علوی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید طاهری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان کردستان، ماموستا حسین حسینی امام‌جمعه شهرستان سقز، کامیل کریمیان معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز، رؤسای ادارات شهرستان سقز،  مقامات استانی، استادان، کارکنان، و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز برگزار شد.

طبقه بندی خبری:
عمومی