محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی از مرکز صادرات بانه روانه بازار جهانی شود/ تسهیل پذیرش دانشجو از کردستان عراق 1397/05/10


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: محصولات دانش بنیان و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان از مرکز صادرات بانه روانه بازار جهانی شود تا شاهد برقراری تراز مثبت تجاری در این منطقه باشیم.
  
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از بخش‌های مختلف ساختمان آموزشی مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی بانه که به همت مجمع مؤسسان و خیران دانشگاه‌ساز شهرستان بانه عملیات ساخت آن به پایان رسیده، بازدید و مسجد مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی بانه را افتتاح کرد. 
دکتر فرهاد رهبر در دیدار با مردم، خیران دانشگاه‌ساز بانه و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان با تأکید بر افزایش محصولات دانش‌بنیان، گفت: محصولات فناورانه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی این استان از منطقه تجاری و مرزی بانه به دیگر کشورهای جهان صادر شود.
 ایشان ضمن تسلیت شهادت 11 تن از جوانان مرزبان شهرستان مریوان، خاطرنشان کرد: از خدمات ارزنده خیران بانه در ساخت و تکمیل مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان تشکر می‌کنم.
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به درخواست خیران بانه مبنی بر اینکه ارتفاع ساختمان دانشگاهی این شهر بلندتر از مراکز تجاری و پاساژهای شهرستان بانه باشد، افزود: وجود چنین درخواستی نشانه درایت مردم این شهرستان است و چنین مردمی واجب احترام و تکریم هستند و وظیفه مسئولان در برابر آنها سنگین و خطیر است.
 رهبر مزایای اقلیمی و مرزی در مسیر ترانزیت با همسایگان غرب ایران، وجود امکانات مادی و طبیعی فراوان، مردم غیور و دانش دوست و جوانان دارای پشتکار و فهیم کردستان و بانه را ضامن خلق حماسه، تحول و توسعه عنوان کرد.
 
وی افزود: چنین ظرفیت‌هایی با برنامه‌ریزی دقیق و کارشناسی مسئولان باید منشأ انجام فعالیت‌های بزرگ و ماندگار در منطقه شود.
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایمان و درایت مردم بانه را مستحق بهره بردن از برترین و بزرگترین خدمات نظام دانست و تبدیل شدن این منطقه به عنوان مرکز بزرگ صادرات کشور توسط همسایگان در مرز غربی و اقلیم عراق را امری قابل تحقق برشمرد.
 رهبر با اشاره به بازدید خود از محصولات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان، گفت: تعداد محصولات دانش‌بنیان و فناورانه باید افزایش یابد تا از مرکز صادرات بانه روانه بازار جهانی شود و شاهد برقراری تراز مثبت تجاری در این منطقه باشیم.
 وی افزود: مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی بانه مرکز گسترش علم و دانش، تربیت نیروی متخصص و کادر فنی برای کردستان است و با پذیرش دانشجو از اقلیم برای کردستان عراق هم این امر تحقق خواهد یافت.
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با وعده تسهیل در روند پذیرش دانشجو از کردستان عراق، گفت: وجود دانشگاه در هر جا نوید عمران و آبادانی، کسب و کار و رونق اقتصادی است و این مهم با توجه به اهمیت کار بزرگی که خیران بانه به ثمر رسانده‌اند، باید به تربیت متخصصان و مهندسان برای کسب و کار پر رونق منجر شود.

طبقه بندی خبری:
عمومی